Popüler
Home / Wordpress / WordPress Yükleme Sırasında Bir Hata Oluştu Hatası

WordPress Yükleme Sırasında Bir Hata Oluştu Hatası

Bu aralar sık sık duyduğumuz problemlerin başında geliyor WordPress resim hatası. Daha benim başıma gelmedi demeyin, çözüm yolunu bilmenizde büyük fayda var. Şimdi, bu yükleme sırasında bir hata oluştu hatası nedir? Durduk yerde mi böyle bir problem çıkıyor? Nasıl çözülür? gibi soruların cevaplarını vereceğiz.

 

WordPress Resim Ekleme Sorunu

Bu tür wordpress resim hataları çok can sıkıcı olabiliyor. Bu problemden kurtulmak için yapılacak bazı işlemler var. Bu işlemleri tek tek kontrol ederek sorunun nereden kaynaklandığını tespit etmelisiniz. Bu tespitten sonrada gerekli müdahalelerde bulunarak resim probleminden kurtulabilirsiniz.

WordPress galerileri hakkında detaylı bilgi için www.wpeklentileri.com/wordpress-galeri-eklentisi/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Öncelikle belirtelim ki wordpress resim hatası, ortam kütüphanenizin açılmaması, içeriklerinize “Ortam Ekle” ile resim yüklerken “Yükleme sırasında bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.” bu hatayı oluyor olmanız siz de bu belaya saplandınız demektir.

 

Resim Yükleme Hatasının Nedenleri

Şunu söyleyelim, bunun birçok nedeni olabilir. Yükleme sırasında bir hata oluştu probleminin şahsen tespit ettiğim birkaç nedeni var onları sizinle paylaşayım.

1- SSL yükledikten sonra bu hata görülebilir.

2- Tema değişikliği yapıldığı zaman görülebilir.

3- Host değişikliği yapıldığı zaman görülebilir.

4- Kurmuş olduğunuz herhangi bir eklenti buna sebep olabilir.

5- Functions.php dosyası ile oynadığınız zaman bu hata görülebilir.

6- Web host alanınız dolmuş olabilir.

 

WordPress Resim Ekleme Hatasının Çözümleri

Yukarıda da görüldüğü gibi wordpress resim hatası için pek çok neden saydık. Öncelikle yukarıdaki nedenlere bakarak hangisini yaptıktan sonra bu yükleme sırasında bir hata oluştu hatası ortaya çıktı. Problemin kaynağını öğrenmeniz çözümün %50’si. Sizlere sırasıyla tüm çözüm yollarından bahsedeceğim.

1- İlk olarak FTP dizininize gidin. Uploads ve alt klasörlerin CHMOD değerlerini(izinlerini) 755 yapın. Uploads klasörünün içindeki klasörlere de aynı izinleri vermeyi unutmayın.

2- Functions.php dosyası “ANSI” olarak kaydedilmiş mi onu kontrol edin. Eğer farklı ise onu ANSI olarak kaydedin. (Not defteri – farklı kaydet)

3- SSL yükledikten sonra haliyle uploads klasörü http olarak kalacak. Siz de geçmiş tüm linklerinizi https’ye çevirmelisiniz. Bunun içinde “Really Simple SSL” eklentisini indirin ve kurun. Tüm eski linklerinizi otomatik olarak https’ye çevirecek ve sizi veritabanı ile tek tek uğraştırmak zorunda kalmayacak.

Ücretsiz SSL’e sahip olmak ve hızlıca web sitenize kurmak istiyorsanız www.wpeklentileri.com/ucretsiz-ssl-sertifikasi-nasil-alinir/ konumuzu inceleyebilirsiniz.

4- Tüm bunları denediniz ve hala çözülmedi mi? Functions.php dosyasını silip resim eklemeye çalışın. Eğer dosyayı sildikten sonra resim ekleniyor ve Ortam > kütüphaneye bağlanabiliyorsanız sorun functions.php dosyasından kaynaklanıyor. Kurmuş olduğunuz bir eklenti functions.php’nin doğru çalışmasını engelliyor olabilir. Bu yüzden tüm eklentileri devre dışı bırakın ve resim yükleyin, sorununuz çözülecektir. Daha sonra tek tek eklentileri aktifleştirerek, hataya sebep olan eklentiyi bulun ve kaldırın.

WordPress resim hatası sorununu da bu şekilde hallettmiş olacaksınız. Yükleme sırasında bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. hatasını birdaha almamak için tüm bu maddeleri dikkate almalı ve yukarıda da sunduğumuz gibi gerekli çözümleri uygulamalısınız.

Hakkında Berkan Yıldırım

Berkan Yıldırım
İstanbul Aydın Üniversitesi hukukçularından olarak yıllardır süregelen içerik üretme ve yazılım merakı beni bu alana kaydırdı. Senelerdir üzerinde çalıştığım ve öğrendiğim Wordpress başta olmak üzere birçok yazılım hakkında tecrübelerimi bu blog vasıtasıyla sizlerle paylaşıyorum.

Bunu da Okudunuz Mu?

Xampp Wordpress Kurulumu

Xampp WordPress Kurulumu Resimli

Xampp, web hostinge ihtiyaç olmadan şahsi bilgisayarınız üzerinden sanal sunucu kurmanıza yardımcı olur. Kişisel bilgisayarınızı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!