Popüler
Home / Eklentiler / WordPress Yan Sidebar Sabitleme – Q2W3 Fixed Widget

WordPress Yan Sidebar Sabitleme – Q2W3 Fixed Widget

Birçok temada WordPress yan sidebar sabitleme özelliği olmasına rağmen yine azımsanmayacak ölçüde bu özelliğe sahip olmayan temalarda var.

Google Adsense reklamlarını yan sidebara eklediğiniz zaman, aşağıya inildiğinde reklamında sizi takip etmesini istiyorsanız Q2W3 Fixed Widget eklentisini indirmeniz gerekiyor.

Adsense gelirlerinizi arttırmak istiyorsanız, sabit bir reklam alanına ihtiyacınız olacak. Bunu da bahsettiğimiz eklenti sayesinde halledeceğiz.

Çok önemsediğiniz ve herkesin görmesini istediğiniz bir kategori varsa yine aynı şekilde sidebara sabitleyebilir ve ziyaretçilerinizin görmesini sağlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gördüğünüz gibi sayfada nereye giderseniz gidin reklamda sizi takip edecek. Bu sayede istediğiniz içeriği, kategoriyi, reklamları sayfada sabitleyebilirsiniz.

 

Q2W3 Fixed Widget Eklentisi Ayarları – WordPress Eklentileri

Eklentiler > Yeni Ekle diyerek eklentimizi indiriyoruz ve etkinleştiriyoruz. Daha sonra admin panelinde Görünüm > Fixed Widget Options sekmesine tıklıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Görselde gördüğünüz gibi ayarlar kalsın. Dilerseniz değiştirebilirsiniz. Bu bileşenin ekrana olan yakınlığı ve uzaklığını buradan ayarlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Yine aynı şekilde resimde gördüğünüz gibi ayarları yapın.

Auto fix widget it: Bu bölüme tik koyarak aktifleştiriyoruz.

Inherit widget width from the parent container: Mobil uyumlu temanız varsa bu seçeneğide aktif hale getirebilirsiniz.

Tüm yapmanız gereken bu kadar. Bundan sonra admin panelinde Görünüm > Bileşenler sekmesine tıklamanız gerekiyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artık istediğiniz bileşeni sabitleyebilirsiniz. Resimde gördüğünüz “Fixed Widget” seçeneğini aktif hale getirerek siz de sidebarınızda bulunan bileşeni sabit hale getirebilirsiniz. Sidebar sabitleme işlemi de bu kadar. Sizlerde bu şekilde gelirlerinizi arttırabilirsiniz.

Hakkında Berkan Yıldırım

Berkan Yıldırım
İstanbul Aydın Üniversitesi hukukçularından olarak yıllardır süregelen içerik üretme ve yazılım merakı beni bu alana kaydırdı. Senelerdir üzerinde çalıştığım ve öğrendiğim Wordpress başta olmak üzere birçok yazılım hakkında tecrübelerimi bu blog vasıtasıyla sizlerle paylaşıyorum.

Bunu da Okudunuz Mu?

WP Fastest Cache Ayarları – Kurulumu

WordPress eklentileri arasında pek çok cache eklentisi var. Hemen hemen birçoğu aynı işlevi görse de …

2 comments

  1. Vay be bunun bile eklentisi çıkmış. Ekranı aşağı yukarı kaydırdığında gerçekten sabit sidebara ihtiyaç var en azından reklamların gözükmesi için, oldukça başarılı

  2. Bazı web sitelerinde çalışmama gibi bir durum söz konusu mu? bir türlü ayarlayamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir