Wordpress Galeri Eklentisi | Wordpress BilgiWordpress Bilgi
  • 48 içerik
  • 6 kategori
  • 29 yorum
  • Berkan Yıldırım

  • 25

  • Nisan 11, 2018

  • 0

  • 1

WordPress Galeri Eklentisi

WordPress Galeri Eklentileri

 

Sitenizdeki içeriklere galeri eklemek istiyorsunuz ancak düşündüğünüz gibi standart bir galeri mevcut değil. İleri geri gidebilecek, gerektiğinde slayt şeklinde gerektiğinde tıklayarak resimleri geçecek bir eklenti arıyorsanız tam yerine geldiniz.

WordPress galeri eklentisi olarak sayısız WordPress eklentileri mevcut. Ancak hangisi daha işlevsel hangisi daha kaliteli derseniz şimdi size bu galeri eklentilerini tek tek gösterelim.

 

Envira Gallery – WordPress Galeri Eklentisi

  WordPress eklentileri arasında en çok indirilen eklentiler arasındadır. Envira Gallery ile yapamayacağınız şey yok. Aklınızda tasarladığınız her şeyi bu eklentide bulabilirsiniz. Şimdi bu eklentinin marifetlerini tek tek sıralayalım.

Albüm Oluşturma: Yazmış olduğunuz içerikte çok sayıda fotoğraf varsa, tüm bunları bir albümde toplamak en mantıklısı ve en hoş görüneni. Hem gereksiz kalabalıktan kurtulmuş olursunuz hem de daha düzenli olarak resimlerinizi gösterebilirsiniz.

Masonry Galeri: Bu özellik resim boyutlarıyla ilgili. Yani eklemiş olduğunuz resmin boyutu ne ise onu aynen yansıtır, resimleri kırpmaz. Tüm resimleriniz orijinal boyutlarında görünür.

Lightbox Galeri: Bu özellik öne çıkarmadır. Ziyaretçileriniz resme tıkladığı zaman resim ön plana çıkar. Böylelikle resminizi çok daha net ve ayrıntıları daha iyi görebilme olanağı sunar.

Justify Galeri: Bu özellik ile birden fazla resminizi tek bir karede toplar. Böylelikle bütün resimleriniz tek bir karede görünmüş olur.

Pagination Galeri: Herkes tarafından en çok istenilen özellik diyebiliriz. Resimlerinize ileri – geri seçenekleri koyarak hızlı bir şekilde resimlerin geçişi sağlanır. Dilerseniz Adsense reklamlarınızı resimlerin arasına koyabilirsiniz.

Featured Content Galeri: Bu özelliğe kısaca değinecek olursak, oluşturduğunuz görsele ziyaretçileriniz tıklayınca yönlendirmiş olduğunuz konuya gitmelerini sağlar.

Video Galeri: Envira Gallery yalnızca resimler arası geçiş için değil aynı zamanda videolar için de geçiş imkanı sunuyor.

Sosyal Paylaşım: Galerinizde bulunan tüm fotoğraflarınızda, sosyal medyada paylaş butonlarını görmek istiyorsanız bu özelliği kullanabilirsiniz.

 

Bunlar gibi nice özellik yer alıyor Envira Gallery’de. En önemli ve en çok ihtiyaç duyulan birkaç özelliği dile getirdik. Şimdi 2. Eklentimize geçebiliriz.

 

NextGen Pro – WordPress Galeri Eklentisi

En işlevsel WordPress galeri eklentisi listemizde bulunan NextGen Pro ile birçok isteğinizi yerine getirebilirsiniz.

Bu galeri eklentisi biraz daha profesyonel kesime hitap ediyor. NextGen Pro galeri eklentisinin özelliklerine bakalım.

 

Yorumlar: Eklediğiniz resimler için ziyaretçiler fotoğraflarınıza yorum yapabilir. Gayet başarılı bir özellik.

Sosyal Medya Paylaşımları: Her resim için sosyal medya hesaplarından paylaşım yapabilme imkanı da sunuyor.

Ecommerce: Bu özellik ile her resmi ticari amaçlar uğruna kullanabilirsiniz. Örneğin resimler her geçildiğinde mevcut resmi satışa sunabilirsiniz.

 

NextGen Pro galeri eklentisi her şeyiyle gayet stabil. Ancak bu eklenti ile siteniz çok yorulacaktır. Site hızına olumsuz etkisi ile sizi bezdirebilir.

Eklentinin özelliklerine kabaca değinecek olursak; Lightbox özelliği mevcut, şifreli galeri oluşturma özelliği, slider özelliği, tamamen mobil uyumlu, pek çok temada problem çıkarmaz ve albüm oluşturma gibi birçok özelliği mevcut.

Bu iki eklenti arasında tercih yapacak olursanız Envira Gallery eklentisini tercih edin. Daha fonksiyonlu ve daha sorunsuz olması sebebiyle tercih listenizde ilk sıraya ekleyebilirsiniz.

 

Berkan Yıldırım

Yazar: Berkan Yıldırım

İstanbul Aydın Üniversitesi hukukçularından olarak yıllardır süregelen içerik üretme ve yazılım merakı beni bu alana kaydırdı. Senelerdir üzerinde çalıştığım ve öğrendiğim Wordpress başta olmak üzere birçok yazılım hakkında tecrübelerimi bu blog vasıtasıyla sizlerle paylaşıyorum.

48 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.