Ücretsiz Wordpress Blog Kurmak - Sıfırdan Blog Kurulumu | Wordpress BilgiWordpress Bilgi
  • 48 içerik
  • 6 kategori
  • 29 yorum
  • Berkan Yıldırım

  • 36

  • Mart 30, 2018

  • 0

  • Beğen

Ücretsiz WordPress Blog Kurmak – Sıfırdan Blog Kurulumu

WordPress Blog Açma – Ücretsiz Blog Kurulumu

 

 

En çok tercih edilen yazılım olma ünvanına sahip olan WordPress, sunduğu bir diğer hizmet ile, kullanıcılarına ücretsiz WordPress blog kurma imkânı tanıyor. Sunmuş oldukları bu hizmet ile birkaç dakikada siz de kendinize ait bir blog açabilirsiniz, hem de tamamen ücretsiz! Ne domain masrafınız olacak ne host…

Şimdi gelelim konumuza. Sizlere bu yazımız da “Nasıl WordPress Blog Açılır” konusundan bahsedeceğiz. Birkaç basit adımla siz de bir internet sitesi sahibi olabilirsiniz.

 

Adım Adım WordPress Blog Açma

 

Ücretsiz WordPress blog açmak istiyorsanız ilk olarak tr.wordpress.com internet sitesine girin. Siteye giriş yaptıktan sonra “Kendi blogunuzu oluşturun” kısmından “Blog’u başlat” başlığına tıklayın.

Karşımıza 3 adet popüler tema gelecek. Buradan hoşunuza giden bir temayı seçebilirsiniz ya da site kurma işlemi bittikten sonra da binlerce WordPress ücretsiz tema arasından da hoşunuza giden temayı seçebilirsiniz.

Temanızı seçtikten sonra sıra geldi sitenizin ismine. Bu alanda sitenizin ismini ne koymak istiyorsanız koyabilirsiniz.

Sitenizin ismini koyduktan sonra ücretsiz olan bölüme tıklayıp devam edin. Karşımıza birçok işletme ve bütçe için site profilleri çıkacak. Siz en başta bulunan ücretsiz yazan kısma tıklayın.

Ardından karşınıza üyelik bilgileri isteyecek. Mail adresiniz ve kullanmak istediğiniz şifreyi yazdıktan sonra ilerle deyin.

Evet! Artık siteniz hazır. Karşınıza çıkan “Sitemi Göster” bölümüne tıkladıktan sonra kendi sitenizi görebileceksiniz. Sol tarafta bulunan ayarlar kısmından dilediğiniz eklemeler yapabilir, istediğiniz temayı seçebilir ve artık içerik üretebilirsiniz.

WordPress blog açma işte bu kadar kolay bir işlem. Siz de kendinize ücretsiz wordpress blog açmaya karar verdiyseniz, dediğimiz yönergeleri sırayla takip ederek bu muhteşem deneyime sahip olabilirsiniz. Sitenizi siteadı.wordpress.com adresini yazarak ziyaret edebilir ve sitenize dışarıdan ziyaretçiler çekebilirsiniz. Bundan sonrası artık sizin yaratıcılığınıza kalmış. Ne kadar çok içerik eklerseniz, sitenizin daha çok tanınmasına ve haliyle daha çok ziyaretçi çekmiş olacaksınız. Son derece basit olan bu işlemi de bitirdikten sonra artık top siz de. Gerekli wordpress eklentileri ile birlikte sitenizin nasıl olmasını istiyorsanız öyle tasarlayın, bu konuda tamamen özgürsünüz.

 

 

Berkan Yıldırım

Yazar: Berkan Yıldırım

İstanbul Aydın Üniversitesi hukukçularından olarak yıllardır süregelen içerik üretme ve yazılım merakı beni bu alana kaydırdı. Senelerdir üzerinde çalıştığım ve öğrendiğim Wordpress başta olmak üzere birçok yazılım hakkında tecrübelerimi bu blog vasıtasıyla sizlerle paylaşıyorum.

48 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.