Natro Panel İle Wordpresss Kurulumu | Wordpress BilgiWordpress Bilgi
  • 48 içerik
  • 6 kategori
  • 29 yorum
  • Berkan Yıldırım

  • 56

  • Mart 30, 2018

  • 0

  • 1

Natro Panel İle WordPresss Kurulumu

Natro Panel İle WordPress Kurulumu

 

 

Her hosting firmasının panelini kullanarak, FTP kurulumu yapmadan da panel üzerinden kolayca WordPress yazılımını kurabilirsiniz. Natro Panel ile sizlere kolay bir şekilde, saniyeler içinde nasıl WordPress’i kuracağınızı anlatacağız.

 

Natro Panele Giriş Yapmak

 

Öncelikle ilk olarak Natro sistemimize giriş yapalım. Başarıyla giriş yaptıktan sonra bizleri böyle bir sayfa bekliyor olacak. Ardından üst kategoride yer alan “Hosting Yönetimi” sekmesine tıklıyoruz ve satın almış olduğunuz host bölümüne tıklıyoruz. (web host – wordpress host)

 

Cloud Panele Bağlanma

Hostunuzu seçtikten sonra karşınıza böyle bir ekran gelecek. Burada satın almış olduğunuz hostun yan tarafında “Cloud Panel” yazan yere tıklıyoruz. Gördüğünüz gibi yeni bir sayfa açıldı. Bu sayfaya başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan “Web Alanı Yönetimi” kısmına tıklıyoruz.

 

Web Alanı Yönetimi

Web Alanı Yönetimi’ne tıkladıktan sonra karşımıza şöyle bir sayfa gelecek. Burada da turuncu renkle gösterilen “Web Alanı” kutucuğuna tıklıyoruz ve “Yönet” diyoruz. Yönet dedikten sonra karşımıza “Wordpress Kur” seçeneği gelecek. Bu işlemi de gerçekleştirdikten sonra WordPress’iniz başarılı bir şekilde kurmuş olacaksınız. Eğer bu kurulum başarısız olursa bunun 2 nedeni olabilir. Birincisi başka bir yazılım kullanıyor olabilirsiniz. Bu durumda FTP ile giriş yaparak mevcut portalı kaldırın. İkincisi ise, hostunuzu Windows platformundan almış olduğunuz için kuramadınız. Çünkü Windows platformlarında php desteği yoktu bu yüzden WordPress kuramazsınız. Bu sebeple varolan hostunuzu panelden kaldırın ve Linux platformunda (Cpanel) seçin. Ardından başarılı bir şekilde WordPress kurulumunu gerçekleştirmiş olacaksınız.

Gördüğünüz üzere WordPress kurulumu Natro Panel ile son derece basit bir şekilde gerçekleştirdik. FTP kullanmadan, dosya aktarımı olmadan kolay bir şekilde kurulum sağlanıyor. İsterseniz WordPress panelinden temanızı değiştirebilirsiniz. Bundan sonra yapmanız gereken ise, WordPress için olmazsa olmaz eklentileri kurmak kalacak. Bu konu hakkında da makalemizi en kısa zamanda yayınlayacağız. WordPress hakkında eğitici ve bilgilendirici bir makalemizin daha sonuna geldik. Eğitici ve bilgilendirici makalelerimiz ile sizlere kesintisiz bir hizmet sunmaya devam edeceğiz, bizi takip etmeye devam edin.

 

Berkan Yıldırım

Yazar: Berkan Yıldırım

İstanbul Aydın Üniversitesi hukukçularından olarak yıllardır süregelen içerik üretme ve yazılım merakı beni bu alana kaydırdı. Senelerdir üzerinde çalıştığım ve öğrendiğim Wordpress başta olmak üzere birçok yazılım hakkında tecrübelerimi bu blog vasıtasıyla sizlerle paylaşıyorum.

48 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.