En İyi Wordpress Eklentileri | Wordpress BilgiWordpress Bilgi
  • 48 içerik
  • 6 kategori
  • 29 yorum
  • Berkan Yıldırım

  • 54

  • Mart 30, 2018

  • 2

  • Beğen

En İyi WordPress Eklentileri

En Çok Kullanılan WordPress Eklentileri

Her geçen gün popülaritesini arttırıyor wordpress, bu yaygınlaşmasındaki en büyük faktör olarak sunduğu eklentileri gösterebiliriz. Hepsi birbirinden başarılı eklentileri ile, hiç kodlama bilmeyen kişi bile çok rahat bir şekilde wordpress’i idare edebilir. Hemen hemen her konuda birden fazla eklenti seçeneği sunuyor. Şu sıralar WordPress eklentileri (plugin) sayfasında 25 binden fazla eklenti yer alıyor. Tabi bu kadar fazla eklenti arasında sizin işinize hangi eklentiler yarar?

Sizler için WordPress olmazsa olmaz eklentileri ile alakalı kapsamlı bir makale hazırladık. Vereceğimiz bu eklentileri, size uygun olanını seçerek kullanabilirsiniz.

 

En Başarılı WordPress Eklentileri

 

All In One SEO Pack: Bu eklenti ya da Yoast SEO olmazsa olmazların baaşında yer alıyor. Arama motoru optimizasyonu (SEO) için son derece başarılı bir eklenti.

Yoast SEO: Adından da anlaşılacağı gibi bir başka arama motoru optimizasyon (SEO) eklentisidir. Yazacağınız makalelerde ki anahtar kelimelerden tutun site haritasına (sitemap) kadar çok kapsamlı bir eklenti olma özelliğine sahip.

Akismet: Yazmış olduğunuz yazılara/makalelere gelen yorumların spam olup olmamasını algılayıp, bunları engelliyor. Aynı zamanda engellenen yorumları görmeniz için admin panelinde bir alan mevcut.

WP Super Cache: Bir HTML’ye dönüştürme eklentisidir ve son derece başarılıdır. Sitenizi ziyarete gelenleri php sayfası değil bir html sayfası görünümü kazandırarak sitenizin çok daha hızlı yük

Wp Touch: Günümüzde artık masaüstü bilgisayarlardan çok mobilden internete giriliyor. Durum böyle olunca internet sitelerinin de mobil uyumlu olması gerekiyor. İşte mobil uyum sorununu çözen en güzel eklentilerden biri de Wp Touch eklentisidir.

Google Analyticator: Google Analytics kodunu hiç uğraşmadan bu eklenti sayesinde kolayca ekleyebilirsiniz. Site istatistiklerini de ayrıntılı olarak görme imkanına sahipsiniz.

Wp to Twitter: Sitenizde paylaştığınız yazıları otomatik olarak Twitter’da da paylaşılmasına yarayan güzel bir eklenti.

W3 Total Cahce: En kullanışlı ve etkili cache eklentisidir. Sitenizin performansını arttırmak istiyorsanız bu eklentiyi kullanmalısınız.

Simple Tags: Site içi linkleme konusunda sanırım bundan iyisi yok. Seçtiğiniz etiketleri aynı zamanda otomatik olarak yazınızın içinde de linkleme yaparak SEO için son derece yararlı bir eklentidir.

Wp PostViews: Yazmış olduğunuz yazıların kaç kez okunduğunu gösteren hem paylaştığınız yazıda hem de admin paneli-yazılardan görmenizi yarayan bir eklentidir.

WordPress Importer: Sitenizin yedeğini almak istiyorsanız WordPress Importer sizin ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır. Bütün makalelerinizi, yorumları, sayfaları, etiketleri kısaca her şeyin yedeğini alıyor.

 

Berkan Yıldırım

Yazar: Berkan Yıldırım

İstanbul Aydın Üniversitesi hukukçularından olarak yıllardır süregelen içerik üretme ve yazılım merakı beni bu alana kaydırdı. Senelerdir üzerinde çalıştığım ve öğrendiğim Wordpress başta olmak üzere birçok yazılım hakkında tecrübelerimi bu blog vasıtasıyla sizlerle paylaşıyorum.

48 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

bu yazıya 2 yorum var
enver güngör Mayıs 3, 2018 / 10:46 pm

hocam kalemine sağlık, çok güzel bir şekilde açıklamışsın. benim gibi sıfır bilgiye sahip biri bile anladı ya helal olsun gerçekten

çetin Mayıs 4, 2018 / 10:57 pm

w3 total cache yerine wp fastest cacheyi öneririm. Çok daha kullanışlı. Hem Türk yazılımcılara destek çıkalım dimi? 🙂