Popüler
Home / Temalar / +10 WordPress Blog Temaları
wordpress blog temaları
wordpress blog temaları

+10 WordPress Blog Temaları

Git gide kişisel blogların sayısında artış yaşanıyor. Yükselen bu talebi karşılamak içinde pek çok yazılımcı wordpress blog temaları üzerinde yoğunlaşıyor. WordPress temaları içerisinde en fazla tercih edilen tema kategorisi, blog temalarıdır. Çünkü insanlar uzman olduğu alanlarda yazı yazmak için kişisel blog açmayı tercih eder. Bu sebepten dolayı da blog temaları en çok kullanılan ve satın alınan temalardır.

Ücretsiz wordpress blog temaları olduğu gibi ücretli olarak satılan blog temaları da oldukça fazla. Açıkçası profesyonel bir site düşünüyorsanız ücretli wordpress blog temaları kullanmalısınız. Çünkü ücretsiz olarak dağıtılan temaların birçoğunda zararlı kodlar olabiliyor. Acemi birinin bu zararlı kodları tespit etmesi mümkün değil. Bu sebepten dolayı bilinen yerlerden bilinen temaları tercih etmek çok daha sağlıklı olacaktır.

 

WordPress Blog Temaları

NOT: Ülkemizdeki pek çok kişi ve firmanın ürettiği birbirinden güzel blog temaları da mevcut. Ancak reklam içermemesi ve olumlu-olumsuz yorumlardan dolayı prestij kaybı yaşamamaları için yalnızca themeforest blog temaları üzerinden sizler için liste hazırladık.

Şimdi gelelim en güzel, en çok tercih edilen wordpress blog temaları çeşitlerine.

 

1- Aspen WordPress Blog Teması

wordpress blog temaları

Aspen temasının kurulumu oldukça kolay bir temadır. Blog kuranlar için oldukça hoş bir tasarıma sahiptir. Bunun yanında kullanımı da çok kolay kolay. Aspen admin paneline giderek sitenizi dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Aspen teması, 80’den fazla kombinasyona sahip. Woocommerce gibi birçok eklentiyle de uyumlu.

Aspen teması, birçok widgetlarla birlikte geliyor. Aynı zamanda Gutenberg içinde optimize edilmiş. WordPress’in yeni yazı modülünden faydalanarak muhteşem multimedya blogları oluşturabilirsiniz. Aspen teması %100 responsive (mobil uyumlu) bir temadır. Bunun yanında oldukça hızlı bir tema olarak karşımıza çıkıyor. Bu tema 29 dolarla Themeforest üzerinden satıştadır.

DEMO

 

2- Qstyle WordPress Blog Teması

qstyle wordpress blog teması
wordpress blog teması

Muhteşem bir wordpress blog teması olarak karşımıza Qstyle çıkıyor. Bu temanın pagespeed değerleri standartın çok üzerinde. %96 Pagespeed, %90 Yslow skoru ile tüm rakiplerinin bir adım önünde. Bu temayı kullanmak ve dilediğiniz gibi tasarlamak için en ufak bir kod bilgisine bile sahip olmanıza gerek yok. Tema özelleştirme ile istediğiniz gibi widget kullanabilir ve dilediğiniz şekle temayı getirebilirsiniz.

Bir temadan beklediğinizden daha fazlası Qstyle temasında var. 17 yazı tipi stili, kendine özgü galerisi, 7 özel widget, reklamlar için ayrı widgetlar, video ve sesli yayın, popüler yazılar, sosyal medya widgetları gibi sayısız özelliklerden de yararlanabileceksiniz. Bu temaya 39 dolar vererek sahip olabilirsiniz.

DEMO

 

3- Malina WordPress Blog Teması

wordpress blog temaları
wordpress blog temaları

Yeni nesil wordpress blog temaları arasında bulunan Malina ile hayalini kurduğunuz kişisel blogunuza sahip olabilirsiniz. Kullanımı gayet kolay ve herhangi bir kod bilgisine sahip olmanız gerekmez. WordPress 5.0 üstü versiyonlarıyla uyumlu çalışan bu temanın seo skoru da oldukça yüksek. Hızlı, sade ve stabil bir tema arayanlar için Malina iyi bir seçenek olacak.

%100 mobil uyumlu olan Malina aynı zamanda sınırsız kenar çubuğuna (sidebar) da sahiptir. Tek tıkla demo kurulumu yapabilirsiniz. Klasik blog düzeni, Gutenberg editörü, Google font kütüphanesi, iletişim formu, hepsi birbirinden özel widgetlar, sticky navigation, tercüme özelliklerine sahip muazzam bir temadır. Bu muhteşem temaya yalnızca 19 dolar.

DEMO

 

4- Carrino WordPress Blog Teması

wordpress blog teması
wordpress blog teması

Görüntüye önem verenler için Carrino blog teması iyi bir tercih olacaktır. Pek çok yazı dizini, 6 adet sidebar, sayısız tema özelleştirme seçeneği, %100 mobil uyum ve Gutenberg yazı editörü gibi sınırsız sayıda özelliğe bu temayla birlikte sahip olacaksınız.

Tüm bunların yanında Jetpack, mail chimp desteği, Instagram desteği, tüm demoları, tercüme özellikleri mesaj stilleri ve iletişim formu da bu temayla birlikte gelen özellikler arasında. Carrino’nun bu kusursuz temasına sahip olmak 49 dolar.

DEMO

 

5- Clapat WordPress Blog Teması

wordpress blog temaları
wordpress blog temaları

Clapat, modern tasarıma sahip bir blog teması olarak karşımıza çıkıyor. Tasarım, fotoğrafçılık, seyahat, yemek tarifleri, incelemeler ve moda gibi pek çok sektör için tasarlanmış muhteşem bir temadır.

Tema, %100 mobil uyumludur ve Gutenberg editörüne sahiptir. Bu temayla birlikte birçok widgeta da sahip olacaksınız. Bu widgetlar ile dilediğiniz tasarımı yapabilir ve temayı istediğiniz şekle sokabilirsiniz. Gayet hızlı bir tema olan Clatpat ayrıca kendine özel iletişim formuyla geliyor. Bu temaya sahip olmak 39 dolar.

DEMO

 

6- Tonsberg WordPress Blog Teması

wordpress blog teması
wordpress blog teması

10 farklı demo seçeneğine sahip olan bu Tonsberg, en modern wordpress blog temaları arasında yer alır. WordPress 5.0 ve üstü versiyonları ile uyumlu çalışır. Tek tıkla kolayca demo kurulumu yapabilirsiniz.

Tema paneli sayesinde dilediğiniz ayarı basit ve hızlı bir şekilde yapabilir ve istediğiniz şekilde temayı özelleştirebilirsiniz. Kod yapısının sade olması sebebiyle oldukça hızlı ve başarılı bir temadır. Google pagespeed ve Gtmetrix değerleri %97’dir. Bu rakam oldukça muazzam bir rakam. Akıcılık, sade ve hızlı bir tema arayanlar için değerlendirilebilecek en güzel blog temalarından biridir. Tonsberg teması şu sıralar 35 dolardan satışta.

DEMO

 

7- Nimbo WordPress Blog Teması

wordpress blog teması
wordpress blog teması

Nimbo blog teması yalnızca wordpress 5.0 ve üstü versiyonlarında başarıyla çalışır. WordPress kişisel blog temaları içerisinde tercih edilebilecek en iyi blog temalarından biridir. %100 responsive olan bu tema ile birlikte kendine özgü iletişim formunu da almış olacaksınız.

Nimbo, Bootstrap 3 ile oluşturulmuş bir temadır. Tercüme, başa dön butonu gibi birçok ayrıntıya da sahiptir. Bu temaya 29 dolarla Themeforest üzerinden sahip olabilirsiniz.

DEMO

 

8- Zivah WordPress Blog Teması

wordpress blog temaları
wordpress blog temaları

WordPress blog temaları içerisinde en başarılı temalardan biri de Zivah temasıdır. Bu temayla seyahat, yemek tarifleri, moda, kişisel blog, fotoğraflar, düğün gibi pek çok kategoride kişisel blog oluşturabilirsiniz. Modern ve güçlü görünümü sayesinde birçok insanın tercih ettiği blog temalarındandır.

Bu temanın en güzel yönlerinden biri ise Ipad, Iphone ve Android cihazlarda mükemmel sonuç vermesi. %100 responsive olmasından dolay tüm cihazlarda maksimm performans verir. Woocommerce ile de uyumludur. Bu temayı tek tıkla demo görüntüsüne kavuşturabilisiniz. 5 banner alanı, 4 footer widget ve sayısız widgetler ile dilediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz. Bu temanın fiyatı ise 39 dolar.

DEMO

 

9- Narrator WordPress Blog Teması

ücretli wordpress blog temaları
ücretli wordpress blog temaları

Narrator teması tamamen mobil uyumludur. Tüm mobil cihazlarda tam performans gösterir. En iyi wordpress blog temaları arasında gösterilen müthiş bir temadır. Kullanıcının gözünü yormayan, tamamen düzenli ve gösterişten uzak bir tema arayanlar için Narrator iyi bir tercih olacak.

Bu tema ile seyahat, magazin, kişisel blog, gezi yazılar ve yemek kategorilerinde başarılı şekilde içerikler üretebilirsiniz. Ayrıca fotoğrafçılıkla da ilgilenenler için gayet uyumlu bir temadır. Gutenberg ile uyumlu ve wordpress 5.0 üstü versiyonlarında tam performans çalışır. Bu temayı satın almak istiyorsanız 49 doları gözden çıkarmanız gerek.

DEMO

 

10- Cascara WordPress Blog Teması

wordpress blog teması
wordpress blog teması

Profesyonel ve şık bir wordpress blog teması satın almak istiyorsanız, Cascara tam size göre. Muhteşem görüntüsünün yanı sıra sayısız özelliği sayesinde birçok kişinin tercihleri arasında yer alıyor. Özellikle kullanıcılarınızın en iyi deneyime sahip olması için en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş bir temadır. Ayrıca bu temayı magazin teması olarak da kullanabilirsiniz.

Tamamen mobil uyumlu bir tema olarak Cascara karşımıza çıkıyor. 3 farklı ana sayfa görüntüsüne sahip. Bu sayede istediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz. Bunun yanında birçok widget ile dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Bu temanın güncel fiyatı 49 dolar.

DEMO

 

En iyi wordpress blog temaları listemizin sonuna geldik. Pek çok başarılı temaları sizler için araştırdık ve seçtik. Göstermiş olduğumuz bu 10 temanında pagespeed değerleri standartın üzerinde ve mobil uyumlu. Olması gereken özelliklerin dışında da pek çok farklı özellikleri ve widgetları ile de tercih edebileceğiniz birçok tema yer alıyor.

Ücretsiz wordpress blog temaları içeriğimizi de en kısa zamanda yayınlamış olacağız. Ancak yazımızın başında da dediğimiz gibi profesyonel ve sorunsuz bir tema arayışındaysanız mutlaka lisanslı tema almanızı tavsiye ederiz.

+10 wordpress e-ticaret teması için wpeklentileri.com/wordpress-e-ticaret-temalari sayfasına göz atabilirsiniz.

Hakkında Berkan Yıldırım

Berkan Yıldırım
İstanbul Aydın Üniversitesi hukukçularından olarak yıllardır süregelen içerik üretme ve yazılım merakı beni bu alana kaydırdı. Senelerdir üzerinde çalıştığım ve öğrendiğim Wordpress başta olmak üzere birçok yazılım hakkında tecrübelerimi bu blog vasıtasıyla sizlerle paylaşıyorum.

Bunu da Okudunuz Mu?

wp haber temaları

Ücretli WordPress Haber Temaları

Wordpess o kadar büyük bir kitleye ve sektöre hitap ediyor ki sırf haber sitelerini ele …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir